فقر بهداشت در اصلاح صورت

فقر بهداشت

شرایط بهداشتی بر حسب نوع ریش تراش متفاوت است. در اینجا امتیازات و عیوب هر یک را با دیگری مقایسه می کنیم.

در دنیای سرعت که هر دقیقه ارزش خود را دارد، ریش تراش برقی سلاح افراد عجول است. این وسیله که به راحتی می توان از آن استفاده کرد، شخص را از استفاده از کرم یا شستن صورت بی نیاز می سازد. معمولاً اگر تیغه های ریش تراش برقی در وضعیت خوبی باشد، به پوست کمتر آسیب می رساند ولی مشکل اینجاست که ضد عفونی کردن کامل آن غیر ممکن است. این ابزار مدرن، به راحتی به یک وسیله ی عالی برای انتقال میکروبها تبدیل می شود.بنابراین، ریش تراش برقی را حداکثر می توان برای پوستهای حساسی که به سختی شاخی می شود توصیه کرد. خصوصاً در رابطه با ریشهایی که که به آهستگی بلند می شود یا اینکه شخص می تواند با فواصل بیشتری از ریش تراش استفاده کند.

ریش تراش دارای تیغ ساده یا دوتایی را می توان و باید به صورت منظم ضدعفونی کرد. شخص باید قبل از استفاده تمام وسایل فلزی این ریش تراش را حداقل به مدت ۵ دقیقه بجوشاند و آن را به مدت یک ربع در یک لیوان الکل ۹۰ درجه که ۱۰ قطره اسانس دارچین به آن افزوده شده باشد غوطه ور سازد.

عصر ما، عصر فساد ناپذیری نیست و در بازار ریش تراشهای یک بار مصرف هم موجود است. این ریش تراشها که در بسته بندی بفروش می رسد توسط اشعه ی گاما ضد عفونی شده و در نتیجه شما دیگر نیازی به ضد عفونی کردن آنها ندارید.

این گونه ریش تراش ها را برای پوستهای حساسی که دچار آسیبهای بیشتری می شود توصیه نمی کنم. البته در صورت ابتلاء به اکنه، اگر شخص از نوعی کف ریش تراشی که دارای خاصیت بالای ضد عفونی کنندگی و ضد اسکلروز باشد استفاده کند، می توان اجازه ی استفاده از آن را داد.

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*