روش درمان اسپاسموفیلی

درمان پزوریازیس

الف)آب و هوا

علیرغم اینکه مسئله ی معالجه به وسیله ی آب معدنی شرط لازم و حتمی نیست، ولی در عین حال، همه افراد مبتلا به پزوریازیس این جمله را برایم تکرار کرده اند که: “اقامت در کنار دریا برای من خیلی خوب است”.

اما علت چیست؟ استراحت در طول تعطیلات؟ تابش آفتاب؟ تماس با ریز عنصرهای موجود در آب دریا؟ حضور جلبکها؟ یا تجمع همه یاین عوامل در کنار هم؟ هیچ کس تا کنون نتوانسته پرده از این راز بردارد. البته لازم به تذکر است که اقامت در کوهستان این تأثیر سودمند را به همراه ندارد. مؤسسات آب معدنی وجود دارد که در این رابطه تخصص دارند، اما به ندرت کسی پیدا می شود که امکان زندگی دائمی در این مؤسسات را در اختیار داشته باشد! به هر حال، استفاده ی درمانی از جلبکها در شهر نیز امکان پذیر است.

ب) جلبکها

هر یک از جلبکها که هنوز به خوبی شناخته نشده دارای خواص مربوط به خود است که در رابطه با نژاد آن منحصر به فرد می باشد. همچنین، جلبک دارای قدرت ذخیره سازی مقادیر بسیار زیادی از ریز عنصرها است که آن را از آب دریا تأمین می کند.

برخی از این ترکیبات (نظیر منیزیم، یُد و فسفر) در رژیم غذایی ما نسبتاً کمیاب هستند.

تهیه ی برخی از جلبکها مثل فوکوس و لامینر نسبتاً آسان است و برخی دیگر از نظر لابراتوارها و متخصصین ناشناخته است ( اگرچه از قدیم توسط مردمی که در سواحل زندگی می کنند مصرف شده است). من مصرف آنها را هم به صورت موضعی و هم کلی تجویز می کنم.

ج)فلز درمانی

در این چارچوب، فلز درمانی از اهمیت خوبی برخوردار است که خصوصاً به خاطر کاربرد مس می باشد. این فلز در دوره های کوتاه مدت و در جریان دوره های حاد بیماری بکار می رود. همکاری بین مس – طلا – نقره، مجموعه ی انتخابی جالبی را فراهم می سازد که در رابطه با حالتهای عدم فعالیت، تورم و عفونت که نیاز به فعال سازی مناسبی دارد، به شکل داراز مدت تجویز می شود.

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*