درمان حساسیت

درمان حساسیت

برای این گونه مشکلات، گیاه درمانی منحصراً در مورد کهیرهای ساده که نسبتاً موضعی بوده و واکنشهای عمومی بدن را بهمراه ندارد بکار گرفته می شود. معالجات گیاه درمانی را در این زمینه می توان بدون خطر همراه با تکنیکهای ایجاد عدم حساسیت که متخصصین آلرژی آن را با تجویز داروهای معمول خصوصاً آنتی هیستامین به وجود می آورند، بکار برد.

در این مورد، فلز درمانی براساس دو گروه از داروهای کاتالیزوری عمل می کند:

-منگنز که خاص بیماریهای آلرژیک است. مقدار هفتگی آن بر حسب موارد مختلف متغیر است و باید آن را از طریق آزمایش و تجربه بدست آورد.

-گوگرد، متالوئیدی که تأثیر منگنز را تقویت می کند.

ارگانوتراپی از تخم نوعی بلدرچین خاص که دارای تأثیر ضد آلرژی نامعینی است استفاده می کند. در حال حاضر، تحقیقات در جهت کشف چگونگی تأثیر و جداسازی عنصر فعال آن ادامه دارد.

نکته ی تعجب آور این است که این روش درمانی که برای درمان آلرژیها بکار می رود، می تواند خود باعث آلرژی شود. بنابراین، قبل از هرگونه معالجه از این طریق باید حساسیت بیمار از طریق یک آزمایش خونی مورد بررسی قرار بگیرد.

ضمناً چون سفیده ی تخم پرندگان به صورت خام خاصیت ضد ویتامینی دارد، معالجه به وسیله ی آن باید به صورت مقطعی انجام شود.

گیاه درمانی از گیاهانی استفاده می کند که دارای ساپونوزید هستند. برخلاف ریز عنصر درمانی و تخم بلدرچین که به مدت طولانی تری معالجه را ادامه می دهد، گیاه درمانی دارای خصیصه ی درمانی دقیقتری روی بحرانهای کهیری است.

شیرین بیان: گیاه خوراکی که امروزه شناحته شده و ماده ی فعاله ی آن در ریشه هایش موجود است. این گیاه که یک آنتی هیستامین طبیعی است، تأثیر داروهای شیمیایی را که به صورت موضعی باعث آلرژی می شود کاهش می دهد.

اما شیرین بیان می تواند یک ممنوعیت مصرف داشته باشد و آن فشار خون شریانی بالا است که مصرف این گیاه آن را تشدید می کند.

صابونی که به آن ساوینه نیز می گویند و یک نوع از آن در دوران قدیم به عنوان صابون گیاهی  به وسیله ی رختشوئیها مورد استفاده قرار می گرفت. ترکیباتی که از ریشه ی این گیاه تهیه می شود، تنها مصارف موضعی دارد.

اسکابیوز: دارای خواص ضد انگلی خارجی است که از آن در قرن گذشته برای درمان گال استفاده می شد. ریشه ی این گیاه نیز فقط برای مصارف موضعی قابل استفاده است.

پامچال: این گیاه که دارای گلهای زرد رنگ کوچکی است و در اوایل بهار می روید جایگاه خاصی در این قسمت دارد. در عین حال،ریشه ی آن بایستی با احتیاط در رابطه با افراد مبتلا به آلرژی بکار برود، زیرا محتوای مقدار کمی مشتقات سالیسیله است.

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*